اسرار خواب

تحقیقات روی ساعت درونی بدن مگس نشان می دهد که افزایش فعالیت کانال سدیمی نورون‌‌‌‌‌‌های شبانه روزی مغز مگس ها در نور روز است که مگس‌‌‌‌‌‌ها را بیدار می‌‌‌‌‌کند؛ در حالیکه افزایش فعالیت کانال‌‌‌‌‌‌های پتاسیمی در شب اثر معکوسی دارد. از طرفی موش‌‌‌‌‌‌ها نیز از تحریکات مشابه جریان‌‌‌‌‌‌های سدیم و پتاسیم برای به خواب رفتن و بیدار شدن استفاده می‌‌‌‌‌کنند. مطالعه‌‌‌‌‌ بر روی قسمت کوچکی ازمغز موش‌‌‌‌‌‌ها شامل بیست هزار نورون، فرآیند مشابهی را نشان می دهد. اگر چه موش ها شب زنده دار هستند، ولی ساعت درونی یکسانی با انسان ها دارند.  

فرآیند به خواب رفتن و از خواب برخواستن، در طی صدها میلیون سال تکامل، تقریبا بدون تغییر باقی مانده است. به فرآیند افزایش و کاهش سطح سدیم و پتاسیم، فرآیند دوچرخه‌‌‌‌‌‌ای گفته می شود که به بالا و پایین رفتن پدال‌‌‌‌‌‌های دوچرخه به صورت هماهنگ و چرخشی اشاره دارد.


خیلی از افراد نمی دانند که می توانند خواب خود را کنترل کرده و بسیاری از مسائل و مشکلات خود را در خواب حل کنند. شاید باور نکنید ولی بسیاری از دانشمندان بزرگ دنیا، کشفیات خود را در عالم خواب انجام داده اند. شما با کنترل خوابهایتان می توانید به درمان بیماری ها، پیش بینی آینده، حل مسائل درسی، نفوذ به ذهن دیگران، پیش بینی قیمت سکه و ... را به راحتی انجام دهید. فرض کنید بتوانید قیمت طلا را در یک ماه آینده پیش بینی کنید. و یا فرض کنید بتوانید در خواب از سوالات امتحانی پایان ترم آگاه شوید. احتمالا حدس زده اید که چه اتفاقا جالب توجهی با کنترل خواب خواهد افتاد. ولی چگونه خواب هایمان را کنترل کرده و از آن به عنوان ابزاری برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم؟


در کتاب تکنیکهای کنترل خواب و دیدن خوابهای هدفمند به شما خواهیم آموخت که چگونه به صورت گام به گام و با تمرین، به سادگی به چنین قابلیتی دست یابید. برای دانلود کافی است بر روی "دانلود فایل" در زیر کلیک کنید.

دانلود فایل